Święto Niepodległości w naszej szkole

images

W niedzielę 10 listopada, społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła Święto Niepodległości. Wszystkich obecnych powitała Roksana Komakowska słowami:

Drodzy koleżanki i koledzy. Szanowni Państwo!

Jutro mija 95 lat, od dnia, w którym Polska po 123-ech latach niewoli odzyskała niepodległość. Jest to jedno z naszych największych świąt narodowych. Z tej okazji chcieliśmy podzielić się z Wami naszą:

RADOŚCIĄ, że Polska jest krajem wolnym i niepodległym. DUMĄ, że jesteśmy Polakami, możemy godnie używać naszych symboli narodowych: godła, flagi i hymnu.

WDZIĘCZNOŚCIĄ dla wszystkich tych, którzy na przestrzeni naszych dziejów, walczyli o wolną Polskę i za nią ginęli. Tym znanym i nieznanym bohaterom chcemy dziś oddać hołd.

Zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Roksana Komakowska, Iza Dorawa,Ola Plewa, Dominika Baran, Iga Błaszyk, Julia Deli, Martynka Duraj, Zuzia Rotuska, Martynka Sikora i Tosia Błaszyk, wykonał sześć pieśni patriotycznych i żołnierskich. Pięknie zaśpiewane utwory przedzielane były okolicznościowymi wierszami, które recytowali: Ania Tyrka, Julia Wawrzyniak, Damian Kos, Dominika Baran i Martynka Sikora.

Licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami nagrodziła młodych artystów.

https://www.youtube.com/watch?v=wQAgXEmXk38

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *