Dzień Europy 2015

Europe

W piątek 8 maja, z okazji Dnia Europy w Central Library, w Letterkenny zarówno uczniowie Polskiej Szkoły jak i Errigal College mieli okazję zaprezentować, uczniom szkoły podstawowej, twórczość polskiego autora Andrzeja Maleszki.

Roksana Komakowska i Maciej Orlik przeczytali (w wersji angielskiej) wybrane fragmenty z książki „Magiczne drzewo” („Magic Tree”)

Magic Tree

a Nicole Mirga zaprezentowała, własnoręcznie wykonane rysunki do tych fragmentów. Po każdym z przeczytanych tekstów, nasi uczniowie zadawali pytania skierowane do młodych słuchaczy.

2015-05-08 11.06.44

Uczniowie Scoil Cholmcille National School słuchali z zaciekawieniem, chętnie odpowiadali na zadawane pytania i wyrazili chęć przeczytania książki w całości.  Po prezentacji uczniowie mieli okazję spróbować jedzenia z różnych krajów Europy, przygotowanego przez pracowników biblioteki.

Prezentację koordynowała pani Geraldine Mc Donald- nauczyciel języka angielskiego w Errigal College. Nad całością czuwała pani Karen Sheehy- pracownik Europe Direct, Central Library, Letterkenny.

Oficjalne informacje z okazji Dnia Europy 2015 są prezentowane na stronach Unii Europejskiej.

Europe Day 2015

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *