Donegalski Turniej w Polskiej Szkole

2015-12-06 10.33.14

W dniu 6 grudnia 2015, na sali gimnastycznej, w Polskiej Szkole w Letterkenny, odbył się Donegalski Turniej Piłkarski, w którym brały udział drużyny z Buncrany, z Klimacrennan i z Letterkenny. Na rozgrywki nie dotarła drużyna z Ballybofey, ze względu na występujące lokalne podtopienia w tamtych rejonach County Donegal.

1 2 3 4 5          6

Turniej odbył się dzięki wsparciu Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Dublinie, i Stowarzyszenia „Mała Ojczyzna” („Little Homeland”) oraz dzięki hojności pana Tristana Cichego, właściciela sieci lokalnych sklepów: „Your Delicatessen”– Ballybofey, Buncrana, Donegal Town, Letterkenny.

Drużyny rywalizowały w systemie rozgrywek „każdy z każdym”. Mecze toczyły się w atmosferze zaciętej, sportowej rywalizacji. O zwycięstwie decydowała największa liczba zdobytych punktów, a po niej, największa liczba zdobytych bramek.

a b c d e f g          h

i j k l m          n

Najlepszym i niepokonanym zespołem okazał się: Klimacrennan Celtic F.C., który zajął I miejsce:

M1a          M1b

II miejsce zajął: Cockhil Celtic Y.F.C. z jedną porażką na koncie:

M2a          M2b

III miejsce zajęła druga drużyna z Buncrany: Cockhil Celtic Y.F.C. II :

M3a          M3b

IV miejsce zajął: Polski Klub Piłkarski z Letterkenny:

M4a          M4b

Puchary za poszczególne miejsca dla występujących drużyn oraz medale dla piłkarzy wręczył pan Tristan Cichy.

Tristan

Nagrody indywidualne dla najlepszych bramkarzy i zawodników grających w polu, wręczyła pani Katarzyna Baranowska- Przewodnicząca Stowarzyszenia „Mała Ojczyzna” („Little Homeland”).

Najlepsi bramkarze:

1 2 3                                                 4

Najlepsi zawodnicy grający w polu:

5 6 7                                                 8

Sędziowaniem wszystkich meczów sprostał Adam Sienkiewicz, były uczeń Polskiej Szkoły w Letterkenny oraz zawodnik juniorów młodszych Polskiego Klubu Piłkarskiego.

Adam

Podczas trwania zawodów, rodzice i piłkarze mieli okazję spróbować tradycyjnych polskich wypieków przygotowanych przez rodziców piłkarzy Polskiego Klubu Piłkarskiego: panią Annę Łopatowska, panią Anitę Zygmunt, panią Swietłanę Pirch i panią Agnieszkę Bernat, serwowanych przez polskie uczennice z Errigal College: Aleksandrę Bernat i Nicolę Zygmunt.

Nicola i Ola

Miłym akcentem była wizyta, na sali gimnastycznej… Mikołaja, który zgodnie z polską tradycją zawitał, jak co roku do Polskiej Szkoły w Letterkenny,  i postanowił obdarować piłkarzy podarunkami.

Santa 1          Santa 2

Turniej przebiegał w przyjemnej atmosferze, przy świetnej zabawie zawodników i ich rodziców. Był wspaniałym przykładem integracji społeczności polskiej ze społecznością irlandzką. Nad całością turnieju czuwał Trener naszej drużyny pan Jacek Bonia oraz Manager pan Tomasz Duraj. Pomagali mu Trenerzy: pan Shane Mc Daid- Cockhill Celtic Y.F.C. pod nieobecność Oliver O’Donnell oraz pan Charles Sweeney- Klimacrennan Celtic F.C.

Serdecznie dziękujemy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Dublinie za ufundowanie nagród rzeczowych w postaci Donegalskich Koszulek:

Donegal

 

i Stowarzyszeniu „Mała Ojczyzna” („Little Homeland”) za ufundowanie pucharów i medali:

Puchary

oraz panu Tristanowi Cichemu, właścicielowi sieci lokalnych sklepów: „Your Delicatessen”– Ballybofey, Buncrana, Donegal Town, Letterkenny za ufundowanie napojów i słodyczy dla wszystkich zawodników, jak również rodzicom zawodników Polskiego Klubu Piłkarskiego za wspaniałe wypieki.

2015-12-06 13.04.52

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *